مالیات بر ارزش افزوده

مالیات بر ارزش افزوده

مالیات بر ارزش افزوده

 مالیات بر ارزش افزوده تفاوت بین ارزش کالا و خدمات عرضه شده و ارزش کالا و خدمات خریداری شده در یک دوره معین می باشد .

مالیات بر ارزش افزوده مالیاتی است که غیر از تولید کننده اصلی ، هر واسطه ای موظف است یک بار آن را پرداخت کند و در مرحله ی بعد آن را از مشتری دریافت و به حساب دولت واریز کند .

پ.ن : در اصل ارزش افزوده مبلغ اضافی است که کارخانه جات و فروشندگان محصولات روی محصولات خود اضافه میکنند و کسی که در حال خرید اون کالا از تولید کننده هست اون مبلغ اضافی که به قیمت محصول اضافه شده رو پرداخت میکنه و برای اینکه بتواند اون مبلغ رو از مشتری ها بگیرد باید گواهی ارزش افروزه داشته باشد .

گواهی های ارزش افزوده به صورت شش ماهه یا یک ساله صادر می شوند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ گواهی ارزش افزوده :

  • مدارک ثبتی و تغییرات شرکت
  • کد اقتصادی
  • کپی شناسنامه و کارت ملی اعضا
  • آدرس و کد پستی
  • گواهی فعالیت

مراحل ثبت خدمات ارزش افزوده :

  1. پیش ثبت نام یا همان ثبت نام اولیه
  2. ثبت نام ( پس از پیش ثبت نام باید برگه ثبت نام را همراه با مدارک ذکر شده ارائه کنیم و پس از اومدن رمز عبور ثبت نام قعطی را انجام میدهیم )
  3. تشکیل پرونده ارزش افزوده ( کلیه ی مدارک ثبتی ، مدارک دارایی ، برگه های اول و دوم ثبت نام ، شناسه عبور و رمز کاربری و مدارکی که برای ارزش افزوده لازم باشد را به اداره ارزش افزوده برده و در آنجا پرونده تشکیل میدهیم )
  4. تعیین حوزه ارزش افروده ( بعد از ارائه مدارک و رفع نقص های پرونده با اداره حوزه ی ارزش افزوده را مشخص کرده تا بتوان به آنجا مراجعه کرد )
  5. اخذ گواهی ارزش افزوده

برای گرفتن گواهی ارزش افزوده ابتدا کارهای پیش ثبت نام و ثبت نام را در سایت ارزش افزوده انجام میدهیم و بعد از اتمام ثبت نام کلیه ی مدارک ثبت شرکت را به اداره میبریم و تشکیل پرونده ارزش افزوده میدهیم پس از تکمیل مدارک تشکیل پرونده اداره حوزه ی شرکت را مشخص میکند و با مراجعه به حوضه ی مربوطه و انجام کارهای لازم جهت اخذ گواهی اقدام میکنیم .

 

 

خدمات ثبت شرکت و ثبت برند باما